Вътрешният министър се запозна на място и с работата на граничните служители на ГКПП Силистра
Вътрешният министър Румяна Бъчварова посети днес ОДМВР-Силистра. По време на работната среща с директора на областната дирекция ст. комисар Кристиян Петров бяха обсъдени мерките за превенция на битовата престъпност на територията на областта. Ст. Комисар Петров отчете тенденция на намаляване на престъпленията от този тип за последните пет месеца на територията на област Силистра. По думите му, подобреният резултат се дължи до голяма степен на превантивни мерки като видеонаблюдение, седмични специализирани полицейски операции и добра координация с местната власт.
Министър Бъчварова се запозна на място и с работата на граничните полицаи на ГКПП Силистра. С началника на ГПУ Силистра комисар Илко Гецов те инспектираха работата на системата за граничен контрол, която бе напълно възстановена в 12 часа днес
след затрудненията, породени от възникнал технически проблем.