Столични полицаи задържаха мъж, нападнал лекар

Столични полицаи задържаха мъж, нападнал лекар

На 37-годишния В.С. е повдигнато обвинение, задържан е за 72 часа

 

 

Полицаи от Първо РУ-СДВР реагирали на сигнал за нападение над лекар на територията на столична болница, получен на 1 юли. Според информацията, около обяд, В.С. не се съобразил със законовата процедура и вътрешния ред на болничното завадение, нападнал лекарка от екипа на болницата и внезапно й нанесъл удар в главата, след който жената паднала. На пострадалата е оказана медицинска помощ. В.С. е бил задържан. По случая е образувано досъдебно производство, материалите са докладвани в Софийска районна прокуратура и на другия ден на В.С. е повдигнато обвинение за нанасяне на лека телесна повреда на медицински специалист при изпълнението на службата му, за което е предвидено наказание „лишаване от свобода“ от една до пет години. Разследването по случая продължават служителите от Първо РУ-СДВР под наблюдението на СРП.

Водещи новини

Времето