Заседание на Националния щаб по Закона за защита при бедствия се проведе в МВР

Заседание на Националния щаб по Закона за защита при бедствия се проведе в МВР

Работната среща се състоя под ръководството на министър Валентин Радев

 

В МВР се проведе заседание на Националния щаб по Закона за защита при бедствия, председателствано от министър Валентин Радев. Беше направен анализ на обстановката и действията на институциите до момента. Направен е преглед на областните и общинските планове за действие при аварийни ситуации, както и на наличната техника, установена е връзка с доброволните формирования за готовност за действие при необходимост. Проведени са заседания на областните щабове за намаляване на риска от бедствия в Северна България. Щабът изслуша докладите на областните управители от Северна България за актуалната обстановка и предприетите действия на тяхна територия. Оценката на Националния щаб е, че към момента действията са адекватни на ситуацията.

В заседанието участваха вицепремиерът Красимир Каракачанов, министрите на земеделието и храните и на региоралното развитие и благоустройството, председателят на АПИ, представители на други ангажирани институции, директорът на НИМХ към БАН, кметът на София Йорданка Фандъкова, експерти от МВР.

Водещи новини

Времето