Спортистите от ТЕЦ „ВАРНА” спечелиха три медала

След първия ден на VIIНационална спартакиада на енергетиците в България

Служителите на ТЕЦ „Варна” успяха да извоюват два бронзови и един сребърен медал след като вчера, 17 септември 2009, бе даден официалният старт на VIIНационална спартакиада на енергетиците в България. В дисциплината петанк жените се окичиха с бронзовите медали, а смесеният отбор – мъже и жени – успя  да извоюва среброто. В състезанието по лека атлетика – крос, жените пресякоха финалната линия трети. Във всички останали спортове участниците жънат категорични победи и продължават към финалните фази на турнира. Състезанията продължават до 20 септември.

Общо 80 служители на ТЕЦ „Варна” участват в спортните състезания на VIIНационална спартакиада на енергетиците в България. Пет поредни години спортистите от електроцентралата заемат второ място в крайното комплексно класиране. И тази година представителите на ТЕЦ „Варна” вземат участие във всички 17 спортни дисциплини: Мини футбол, Волейбол, Плажен волейбол, Баскетбол, Тенис на маса, Тенис на корт, Плуване, Лека атлетика, Ориентиране, Шахмат, Бридж, Стрелба с въздушна пушка, Дартс, Боулинг, Спортна табла, Петанк и Теглене на въже.

Организатори на VIIНационална спартакиада на енергетиците в България са Националната федерация на енергетиците и БРФ „Труд, спорт и здраве”. По стара традиция форумът отново се състои в к.к. Албена край Варна. Участие в спортните игри тази година вземат близо 800 служители от 14 компании в бранша.