Председателят на Народното събрание Михаил Миков изпрати съболезнователен адрес по повод кончината на големия български композитор Найден Андреев

Председателят на Народното събрание Михаил Миков изпрати съболезнователен адрес по повод кончината на големия български композитор Найден Андреев

Председателят на Народното събрание Михаил Миков изпрати съболезнователен адрес до семейството, роднините и близките на Найден Андреев.

„С дълбока скръб узнах вестта за кончината на легендарния български композитор Найден Андреев. Приемете моите и на депутатите в 42-рото Народно събрание най-искрени съболезнования и съчувствие по повод тежката загуба”, пише председателят на парламента.

„Напусна ни обичаният от поколения българи творец – автор на неостаряващи шлагери, прославили българската музикална култура далеч извън пределите на Родината. Бляскав талант и високи естетически критерии бележат неговия забележителен професионален път. В сърцата ни винаги ще останат живи песните „Устрем“, „Далечна песен“, „Младостта си отива“. Няма да забравим „Моето мъжко момиче“, „Щурче“, „И утре е ден“ и още много песни, които завинаги ще останат в съкровищницата на българската музика”, отбелязва Михаил Миков.

„Найден Андреев е символ на цяла епоха в развитието на съвременната българска култура. Неговият талант остава висок образец и вдъхновение не само за съвременните, но и за бъдещите поколения музикални творци”, пише в съболезнователния адрес председателят на Народното събрание.

Времето