Военнослужещ от българския контингент в Косово е настанен за лечение в болница в гр. Солун

Военнослужещ от българския контингент в Косово е настанен за лечение в болница в гр. Солун
Старшина Д. Д. от българския контингент, участващ в операцията на НАТО в Косово, е настанен днес, 4 април, по спешност за лечение в болница в гр. Солун, Гърция.

В 8.30 ч. българско време днес на военнослужещия му прилошава и след направени изследвания в болницата в Призрен е установено, че е получил мозъчен кръвоизлив и се налага спешна оперативна намеса. Съгласно стандартните оперативни процедури на КФОР, старшината е транспортиран с хеликоптер до гр. Солун и е настанен в специализирана клиника.

Състоянието на военнослужещия е тежко, с опасност за живота. Военномедицинска академия - София и българското генерално консулство в Солун са в непрекъснат контакт с лекуващия медицински екип.

Времето