Националният военноисторически музей ще обогати външната си експозиция с многоцелеви изтребител „Торнадо”

Националният военноисторически музей ще обогати външната си експозиция с многоцелеви изтребител „Торнадо”
Националният военноисторически музей ще получи дарение – многоцелеви изтребител „Торнадо” - от Германските военновъздушни сили и EADS CASSIDIAN GmbH. Официалното връчване на дарението ще се състои утре, 4 септември 2011 г., от 11.00 ч. в НВИМ и на него ще присъстват директорът на компанията „Еврофайтер-България” Уве Тимке и бригаден генерал Дитер Дамякоб - представител на германските Военновъздушни сили. Събитието е по повод 100-годишнината от създаването на българската военна авиация.

Многоцелевият изтребител „Торнадо” е първият самолет на НАТО в авиационната колекция на музея. Серийното му производство започва през 1990 година и до сега над 950 изтребителя от този тип формират ударната мощ на тактическата авиация на Военновъздушните сили на Германия, Англия, Италия и Саудитска Арабия.

Водещи новини

Времето