Завърши съвместната българо-американска подготовка "Тракийска пролет – 2012"

Завърши съвместната българо-американска подготовка "Тракийска пролет – 2012"
Завърши съвместната българо-американска подготовка „Тракийска пролет-2012“ от Плана за съвместната българо-американска подготовка и учения в страната и чужбина за тази година.

В нея основно участваха формирования от Силите за Специални операции на Сухопътните войски, личен състав от Министерството на отбраната, сили и средства от Военновъздушните сили и Военноморските сили.

По време на подготовката бяха извършени тактически полети на малка височина, учебно-тренировъчни и бойни парашутни скокове с въоръжение и снаряжение от военен транспортен самолет С – 130 „Херкулес” от ВВС на САЩ в Европа и от С – 27 J „Спартан” на българските ВВС, изпълнени бяха задачи по хвърляне на товари с хуманитарна помощ по парашутен способ.

Българските парашутисти изпълниха около 700 парашутни скока с парашути RS-4/4Т и с TW 7/SOC. Подготовката допринесе за усъвършенстване на тактическите умения на военнослужещите и обмяна на опит по изпълнение на задачи, техники и процедури.

Водещи новини

Времето