Заместник-министърът на отбраната Валентин Радев връчи награди на военнослужещи, участвали в охраната на летище Кандахар, Афганистан
Тридесет и девет военнослужещи бяха наградени от името на министъра на отбраната Аню Ангелов, от началника на отбраната генерал Симеон Симеонов, от командващия Съвместното командване на силите генерал-лейтенант Атанас Самандов и от командира на Сухопътните войски генерал-майор Стефан Василев за професионално изпълнение на задълженията по време на мисията. Всички военнослужещи бяха отличени със знак за участие в мисии.
В своето приветствие заместник-министърът на отбраната Валентин Радев отбеляза приноса на контингентите от Въоръжените ни сили, участващи в мисии зад граница, по укрепване на мира и сигурността в света.
„Особена чест е за мен да застана пред вас, на това свято място, в града на Апостола“, отбеляза заместник-министър Радев. „Много важно е в днешния ден българското общество и гражданите на Карлово да чуят къде сте били и какви задачи сте изпълнявали. Много важни са техните думи на благодарност към вас за това, което вие сте направили на хиляди километри от страната“, подчерта още той.
Заместник-министър Радев каза още, че от 2002 г. ръководството на Министерството на отбраната е получавало само благодарности за дейността на българските контингенти зад граница. „Вие не правите изключение и във ваше лице България има достойни защитници. Вие изпълнихте с чест втората мисия на Българската армия“, заяви заместник-министър Радев.
Приветствия към военнослужещите отправиха още заместник-командващият на Съвместното командване на силите контраадмирал Валентин Гагашев, заместник- командирът на Сухопътните войски бригаден генерал Нейко Ненов, командирът на 61-ва механизирана бригада бригаден генерал Красимир Кънев, представители на местната власт и военно-патриотичните съюзи.