В Главната квартира на НАТО в Брюксел продължава срещата на министрите на отбраната на НАТО
В своето изказване министърът на отбраната Аню Ангелов изтъкна значението на предприетите вече стъпки по изпълнение на решенията от Чикаго. Той акцентира върху необходимостта политическата дискусия да се развива паралелно с формулирането на практическите решения, които ще позволят по-ефективно развитие на отбранителни способности в условията на икономическа и финансова криза. Специално внимание бе отделено на значението, което България придава на развитието на Инициативата за свързаност на силите. Министър Ангелов даде висока оценка на предложените мерки за усъвършенстване на процеса на отбранително планиране на НАТО.
Работната вечеря на министрите на отбраната бе посветена на възможностите за по-ефективно използване на ресурсите в рамките на Алианса.
Днес срещата продължава със заседания на Северноатлантическия съвет във формат КФОР и във формат ИСАФ.