Анализ на подготовката на военните формирования през 2012 г. се проведe в командването на Сухопътните войски

Анализ на подготовката на военните формирования през 2012 г. се проведe в командването на Сухопътните войски
Анализ на подготовката на Сухопътните войски през 2012 г.се проведе днес, 17 януари, в Щаба на войските. В заседанието участваха ръководният състав и командирите на всички военни формирования от Сухопътните войски.

„Това беше една наистина успешна година за нас”, заяви в обръщението си към участниците във форума командирът на Сухопътните войски генерал-майор Нейко Ненов. „Изпълнихме всички планирани задачи по трите основни мисии на въоръжените сили, не малка част от усилията ни бяха насочени към изпълнение на задачите, поставени в Бялата книга за отбраната и Въоръжените сили на Република България, Указанията на министъра на отбраната и на началника на отбраната и Плана за подготовка на Сухопътните войски през 2012 година.”

Генерал-майор Ненов припомни успешно проведените през годината учения на военните формирования на Сухопътните войски, между които открои командно-щабното учение „Траен мир” и сертификационното учение с международно участие на Първата батальонна бойна група от състава на 61-ва механизирана бригада, проведени на полигоните „Корен“ и „Ново село“.

В изпълнение на втората мисия „Подкрепа на международния мир и сигурност” Сухопътните войски подготвиха повече от 1800 военнослужещи за участие в операции на НАТО и Европейския съюз, отбеляза той.

Безспорен е приносът на Сухопътните войски при изпълнение на задачите по третата мисия „Принос към националната сигурност в мирно време”, посочи генерал-майор Ненов.

Военнослужещите от Сухопътните войски оказаха навременна помощ на населението, пострадало от наводненията през февруари 2012 г. в село Бисер и в градовете Харманли и Симеоновград. Успешно приключиха дейностите по прочистване на райони от боеприпаси и взривни остатъци в рамките на операциите „Горещо лято” в Челопечене, „Чист хоризонт” край с. Лозенец, община Стралджа, и в района на Ловни дол. Освен това специалистите от военните формирования на Сухопътните войски унищожиха повече от 1000 боеприпаси, намерени на територията на цялата страна, отбеляза още командирът на Сухопътните войски в изказването си.