Началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов се срещна с Асоциацията на военните аташета, акредитирани в България

Началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов се срещна с Асоциацията на военните аташета, акредитирани в България
Началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов проведе днес, 24 януари, традиционната годишна среща с Асоциацията на военните аташета, акредитирани в Република България.

„Най-сърдечно благодаря за вашия принос през изминалата година за засилването на военното сътрудничество между нашите държави в интерес на общите усилия за консолидирането на мира и сигурността в Европа и нашия регион", каза в своето приветствие началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов.

Той запозна чуждестранните военни дипломати с изпълнението на задачите на Въоръжените сили по отбраната на Република България през 2012 г. като подчерта, че в по-голямата си част програмата на правителството в областта на отбраната е реализирана.

По време на срещата генерал Симеонов обърна внимание на засилената роля на Въоръжените сили в подпомагане на населението в случите на природни бедствия и преодоляване на последствията от промишлени аварии. В изказването си той очерта и визията по отношение на участието на Република България в операции извън територията на страната.

Пред военните аташета беше изнесен и брифинг за състоянието и бъдещите перспективи пред Българската армия.

На срещата с Асоциацията на военните аташета присъстваха още заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Стефан Василев, командващият на Съвместното командване на силите генерал-лейтенант Атанас Самандов и директори на дирекции от Министерството на отбраната.

Времето