Министърът на отбраната Аню Ангелов прие посланика на Социалистическа република Виетнам Н. Пр. Ле Дък Лиу

Министърът на отбраната Аню Ангелов прие посланика на Социалистическа република Виетнам Н. Пр. Ле Дък Лиу
Министърът на отбраната Аню Ангелов се срещна днес, 25 януари, с посланика на Социалистическа република Виетнам Н. Пр. Ле Дък Лиу. Министър Ангелов и Н. Пр. Ле Дък Лиу подчертаха, че една от най-динамично развиващите се области през последните години е военното сътрудничество. Те отбелязаха, че се осъществява успешно обучението на кадри, нараства ежегодният обмен във военно-почивното дело, значителен потенциал има и сътрудничеството в областта на военната медицина.

Министърът на отбраната и посланикът на Социалистическа република Виетнам се съгласиха, че една от възможните области за задълбочаване на двустранното сътрудничество е предоставянето на българския опит при подготовката на формирования за участие в операции по поддържане на мира, както и при управлението на кризи и реагиране при бедствия. В тази връзка министър Ангелов изтъкна предстоящото откриване на Център за изследване, изграждане и развитие на способности на НАТО за управление на кризи и оказване на помощ при бедствия.

„Социалистическа република Виетнам е важен партньор на България в региона на Югоизточна Азия. Високо ценим отношенията на традиционно приятелство, добра воля и взаимно уважение, които имат своята богата история и традиции“, каза още министър Ангелов. Той посочи, че продължава процесът на съгласуване на нов проект на Меморандум за двустранно сътрудничество в областта на отбраната, който се очаква да бъде подписан през тази година.

Времето