Министърът на отбраната Аню Ангелов прие посланика на Социалистическа република Виетнам Н. Пр. Ле Дък Лиу
Министърът на отбраната и посланикът на Социалистическа република Виетнам се съгласиха, че една от възможните области за задълбочаване на двустранното сътрудничество е предоставянето на българския опит при подготовката на формирования за участие в операции по поддържане на мира, както и при управлението на кризи и реагиране при бедствия. В тази връзка министър Ангелов изтъкна предстоящото откриване на Център за изследване, изграждане и развитие на способности на НАТО за управление на кризи и оказване на помощ при бедствия.
„Социалистическа република Виетнам е важен партньор на България в региона на Югоизточна Азия. Високо ценим отношенията на традиционно приятелство, добра воля и взаимно уважение, които имат своята богата история и традиции“, каза още министър Ангелов. Той посочи, че продължава процесът на съгласуване на нов проект на Меморандум за двустранно сътрудничество в областта на отбраната, който се очаква да бъде подписан през тази година.