С военен ритуал и тържествено вдигане на националното знаме започнаха честванията на 135-та годишнина от освобождението на Бургас
Началникът на гарнизон Бургас и командир на военноморска база – ВМС комодор Митко Петев прие представителните блокове на Военноморските сили, Сухопътните войски и Военновъздушните сили на площад „Атанас Сиреков” пред сградата на Община Бургас.
По-късно беше отслужена панихида в памет на загиналите за освобождението на България воини. С военен ритуал пред Паметника на руските освободители бяха положени венци и цветя на признателност от военнослужещи от гарнизона, представители на държавната и местна власт и граждани на Бургас.