Министърът на отбраната Тодор Тагарев ще открие в понеделник научна конференция на тема ‘‘Отбранителните способности на НАТО и ЕС. Приносът на Република България за тяхното изграждане и развитие"
В конференцията ще участват представители на Министерството на отбраната, Министерството на външните работи, Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, националната отбранителна промишленост, студентски организации и експерти от неправителствени организации. Те ще дискутират въпроси, свързани с настоящи проблеми и насоки за изграждане на отбранителните способности на НАТО и ЕС и националния принос към тях.
Националният форум се организира от Съюз на офицерите от резерва ‘‘Атлантик‘‘, съвместно с Министерството на отбраната и Софийския форум за сигурност.
Конференцията ще бъде открита в 09:00 ч. на 8 април в зала „Тържествена“ на Централен военен клуб.