Министърът на отбраната Тодор Тагарев участва в откриването на Осмия конгрес на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва
„Убеден съм, че усещането на хората за надеждни и работещи институции може да бъде превърнато в реалност само при равнопоставен диалог, партньорство и еднопосочност в действията на всички нас“, каза министър Тагарев в обръщението си към присъстващите делегати и военнослужещи. Той благодари на членовете на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва за всеотдайността и професионализма, с които години наред допринасят за авторитета на Българската армия и изрази признателност за усилията им по съхраняване и почитане на националната и военната памет, бойните традиции и воинските добродетели на нашия народ.
На откриването на Конгреса присъстваха още началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов, командирите на Сухопътните войски и на Военновъздушните сили генерал-майор Нейко Ненов и генерал-майор Константин Попов, директорът на Служба „Военна полиция“ бригаден генерал Данчо Дяков, представители на организациите на запасните офицери в Сърбия, Македония и Албания.