Над 70 военнослужещи от Националната гвардейска част се включиха днес в акция за набиране на потенциални донори на стволови клетки
Акцията е организирана от Изпълнителната агенция по трансплантации, Клиниката по клинична имунология към УМБАЛ „Александровска” и Националната специализирана болница за лечение на хематологични заболявания. Лекарските екипи днес взеха кръв на всички гвардейци, които желаят да бъдат изследвани за потенциални донори и са подписали документите за информирано съгласие. След извършване на имунологичните изследвания, потенциалните донори ще бъдат включени в Националната донорска публична банка. Те ще могат да помогнат при лечението на онкохематологични заболявания на много деца и възрастни, нуждаещи се от трансплантация на стволови клетки.