Министърът на отбраната Тодор Тагарев откри нов стрелбищен комплекс във ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
Началникът на ВВМУ капитан I ранг Боян Медникаров представи възможностите на интерактивния стрелбищен комплекс. По думите му тренажорът е снабден с 60 програми, включително за ситуации с освобождаване на заложници, и дава възможност за симулиране на бойни условия в реално време. В стрелбищния комплекс може да се осъществява освен индивидуална и групова стрелба. Той ще може да се използва за нуждите на ВВМУ и ВМС, както и от работещи в службите за сигурност.
По-рано същия ден министър Тагарев проведе работна среща с командването на Военноморските сили, на която се запозна със състоянието на военноморския флот, и посети военни формирования в гарнизон Варна. На срещите присъства и заместник-министърът на отбраната Ася Давидова.