На българското военно гробище в с. Ново село, Република Македония, бяха отдадени почести в памет на загиналите български воини
Почетен караул от Националната гвардейска част, за първи път снаряжен с карабини след споразумение между премиерите на България и Македония Марин Райков и Никола Груевски, отдаде военни почести в памет на загиналите български воини. Бяха поднесени венци и цветя от името на министър-председателя на Република България Марин Райков, министъра на отбраната Тодор Тагарев, началника на отбраната генерал Симеон Симеонов и обществени организации.
На ритуала присъстваха още директорът на дирекция „Комуникационни и информационни системи” бригаден генерал Христо Тихинов, експерти от Министерството на отбраната, българският посланик в Скопие Иван Петков, евродепутатът Андрей Ковачев, заместник-кметът на София Тодор Чобанов, митрополит Наум, епископ на Струмичка епархия, представители на обществени организации, сдружения и граждани от Македония и България.
Военното гробище в с. Ново село е второто обновено българско войнишко гробище на територията на Република Македония след това в село Цапари, Битолско. В него са погребани 71 военнослужещи от Втора пехотна тракийска дивизия и 11-та пехотна македонска дивизия, загинали по време на Балканските войни и Първата световна война. От официалните представители и гражданите беше отбелязано доброто поддържане и подобрения вид на българското военно гробище след монтирането на метална ограда над каменната.
По-късно същия ден представители на Министерството на отбраната се поклониха на гроба на полковник Константин Каварналиев в Дойран. Полковник Каварналиев загива в боевете за Дойранските позиции по време на Междусъюзническата война и е произведен посмъртно в звание генерал-майор.