Българският военен контингент в Кабул отбеляза тържествено 6 май - Ден на Храбростта и празник на Българската армия

Българският военен контингент в Кабул отбеляза тържествено 6 май - Ден на Храбростта и празник на Българската армия
Българските военнослужещи от състава на 24-ти военен контингент, които участват в операцията на Международните сили за поддържане на сигурността в Афганистан, отпразнуваха на 6 май Деня на Храбростта и празника на Българската армия. Гости на тържеството в база „Феникс” в Кабул бяха посланикът на Република България в Афганистан Н.Пр. Николай Янков, консулът на Република България Георги Божинков, военният аташе подполковник Красимир Кръстев, изпълняващият длъжността началник на базата подполковник Майкъл Адами, националните командири на френския и румънския контингент, офицери и главни сержанти от Регионално командване „Столица“ и Регионалното логистично командване.

Националният командир на българския контингент полковник Кирил Даскалов отличи с грамоти военнослужещи от 3-и и 4-и съветнически екипи за проявен висок професионализъм при изпълнението на задачите в района на мисията.

В своето приветствено слово полковник Даскалов отбеляза необходимостта от поддържането на високото ниво на професионализъм на българските военнослужещи и значението на сътрудничеството с коалиционните партньори в борбата срещу тероризма и при оказване на методическа помощ за афганистанските подразделения.

Времето