Министърът на отбраната Тодор Тагарев ще открие утре Музей на бойната слава в гр. Ямбол
Това е първият по рода си общински специализиран музей, който е разположен на територията на бившите пионерски казарми в гр. Ямбол.
За реализирането на проекта Министерството на отбраната оказа активно съдействие на местната власт в града като безвъзмездно предостави на община Ямбол терен от 9 дка, сграден фонд и стара бойна техника. В експозицията на музея могат да бъдат видени реставрираните със средства на министерството немски танкове Т-4 „Майбах“ и щурмови оръдия Т-3 от Втората световна война, които са с много голяма историческа стойност.
Гостите на събитието ще имат възможността да разгледат тези уникални образци на немска бронетанкова техника, както и подредената изложба, представяща историята и бойния път на ямболските военни подразделения.
В официалното откриване ще участва и кметът на Ямбол Георги Славов.
Церемонията по откриването на Музея на бойната слава ще започне утре, 9 май, от 11.00 ч. пред възстановения портал- паметник на 29-ти Пехотен Ямболски полк.