Ритуал по полагане на военна клетва се проведе за пръв път от четири години в Стара Загора
Строят бе приет от командира на бригадата бригаден генерал Любчо Тодоров. На ритуала присъстваха командирът на 61-ва механизирана бригада бригаден генерал Димитър Шивиков, началникът на Военно окръжие – Стара Загора полковник Зарко Шишманов, родители и близки на младите войници.