Ритуал по полагане на военна клетва се проведе за пръв път от четири години в Стара Загора

Ритуал по полагане на военна клетва се проведе за пръв път от четири години в Стара Загора
Първият тържествен ритуал по полагане на военна клетва от 2009 г. насам се проведе във военно формирование 44200 – Стара Загора днес, 10 май. Това е първият прием на военнослужещи в състава на Сухопътните войски след четири години, през които беше осъществена трансформация на въоръжените сили. Своето „Заклех се!” произнесоха 55 новоназначени военнослужещи от военни формирования 54230 и 48430 от състава на 2-ра Тунджанска механизирана бригада.

Строят бе приет от командира на бригадата бригаден генерал Любчо Тодоров. На ритуала присъстваха командирът на 61-ва механизирана бригада бригаден генерал Димитър Шивиков, началникът на Военно окръжие – Стара Загора полковник Зарко Шишманов, родители и близки на младите войници.

Водещи новини

Времето