Започна изграждането на православен храм в 61-ва механизирана бригада
Служители от Българската православна църква отслужиха служба на мястото определено за построяването на храма и припомниха житието на Свети великомъченик Мина. Изграждането на храма е за здраве, благоденствие, подкрепа и помощ на военнослужещите от военното формирование.
На церемонията присъстваха офицери от Сухопътното командване на НАТО, които участват в сертифицирането на едно от военните формирования от бригадата.
На всички присъстващи беше раздаден курбан за здраве.