Тържествено бе отбелязана 50-ата годишнина от създаването на дивизион патрулни кораби

Тържествено бе отбелязана 50-ата годишнина от създаването на дивизион патрулни кораби
50-ата годишнина от създаването на дивизион патрулни кораби, беше отбелязана днес, 31 май, в пункта за базиране Бургас на военноморска база-ВМС. На церемонията присъстваха заместник-началникът на отбраната контраадмирал Георги Георгиев, заместник-командващият на Съвместното командване на силите контраадмирал Георги Мотев, заместник-командирът на ВМС комодор Димитър Денев, представители на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, бивши командири и военнослужещи от дивизиона, ветерани и гости.

Със заповеди на министъра на отбраната, началника на отбраната, командващия на Съвместното командване на силите и командира на ВМС бяха връчени награди на отличили се военнослужещи.

Командирът на военноморска база-ВМС комодор Митко Петев поздрави командването, личния състав и ветераните от дивизиона, като им пожела висок войнски дух и все така всеотдайно да работят за утвърждаването на авторитета и престижа на Военноморските сили на България.

Проведе се и церемония за валидиране на пощенска карта с надпис „50 години от създаването на дивизион „Патрулни кораби“. Валидирането беше извършено от госпожа Лиляна Драгоева – директор на Регионално управление „Югоизточен регион” на Български пощи ЕАД и комодор Димитър Денев. Празникът завърши с „Ден на отворени врати” за гостите и близките на военнослужещите от дивизиона.