Тържествено бе отбелязана 50-ата годишнина от създаването на дивизион патрулни кораби
Със заповеди на министъра на отбраната, началника на отбраната, командващия на Съвместното командване на силите и командира на ВМС бяха връчени награди на отличили се военнослужещи.
Командирът на военноморска база-ВМС комодор Митко Петев поздрави командването, личния състав и ветераните от дивизиона, като им пожела висок войнски дух и все така всеотдайно да работят за утвърждаването на авторитета и престижа на Военноморските сили на България.
Проведе се и церемония за валидиране на пощенска карта с надпис „50 години от създаването на дивизион „Патрулни кораби“. Валидирането беше извършено от госпожа Лиляна Драгоева – директор на Регионално управление „Югоизточен регион” на Български пощи ЕАД и комодор Димитър Денев. Празникът завърши с „Ден на отворени врати” за гостите и близките на военнослужещите от дивизиона.