Министърът на отбраната Ангел Найденов ще участва в откриването на Деветия конгрес на Съюза на ветераните от войните на България

Министърът на отбраната Ангел Найденов ще участва в откриването на Деветия конгрес на Съюза на ветераните от войните на България
Министърът на отбраната Ангел Найденов ще участва утре, 21 юни, в откриването на Деветия конгрес на Съюза на ветераните от войните на България. Двудневният форум ще се проведе в Централния военен клуб и в него ще участват представители на всички областни организации в страната.

В съюза, чийто председател е д-р Тодор Атанасов, членуват близо 7 200 ветерани. Основни задачи на организацията са да съдейства за решаване на социалните проблеми на ветераните и да популяризира приноса на ветераните от войните за защита на националните интереси и териториалната цялост на България.

В откриването на конгреса ще участват представителни подразделения на Националната гвардейска част.

Деветият конгрес на Съюза на ветераните от войните на България ще бъде открит в 10.00 ч. утре, 21 юни, в Централния военен клуб.