Началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов ще участва в конференция на тема „Перспективи за партньорство” в Стокхолм, Швеция
Във форума, който ще се проведе в Стокхолм, Швеция, ще вземат участие началниците на отбраната на държавите-членки на НАТО и държавите-партньори.
Целта на конференцията е да се обсъдят прогресът на НАТО в областта на партньорството - една година след срещата на върха в Чикаго, възможностите за по-нататъшно задълбочаване на сътрудничеството, както и новите предизвикателства за сигурността.