Военнослужещи от Националната гвардейска част ще участват в отбелязването на празника на гр. Етрополе

Военнослужещи от Националната гвардейска част ще участват в отбелязването на празника на гр. Етрополе
Военнослужещи от Националната гвардейска част ще участват утре, 29 юни, в отбелязването на празника на гр. Етрополе. В 18.30 ч. гвардейците ще поднесат венци пред Паметника на загиналите във войните етрополци. Представителният ансамбъл на Въоръжените сили ще изнесе концерт за жителите и гостите на града. Той ще започне в 19.00 ч. на централния площад в Етрополе. Тържеството ще продължи в 21.30 ч. с церемония-спектакъл „Искри” на Националната гвардейска част.

Всяка година на този ден жителите на Етрополе изразяват своето уважение към славната история на своя роден край и почитат паметта на загиналите етрополци в борбите за национално освобождение и обединение.