Командващият на Съвместното командване на силите генерал-лейтенант Атанас Самандов връчи на четири екипа от съветници сертификатите за участие в операцията ISAF в Афганистан

Командващият на Съвместното командване на силите генерал-лейтенант Атанас Самандов връчи на четири екипа от съветници сертификатите за участие в операцията ISAF в Афганистан
Командващият на Съвместното командване на силите генерал-лейтенант Атанас Самандов присъства днес, 12 юли, на церемония по изпращането на личния състав на екипите от съветници за участие в операцията на Международните сили за поддържане на сигурността в Афганистан – ISAF. Тя се проведе в района на 68-ма бригада „Специални сили“ в Пловдив.

Генерал-лейтенант Самандов връчи от името на началника на отбраната генерал Симеон Симеонов сертификатите за готовност за участие в операцията на ISAF на командирите на четирите екипа от съветници.

Генерал-лейтенант Самандов даде висока оценка на приключилата подготовка на военнослужещите и изрази увереност, че те ще продължат с успех да надграждат извоювания висок авторитет на българските военнослужещи сред коалиционните партньори, участващи в операцията.

По време на мисията основните задачи, които ще изпълняват военнослужещите, са свързани с подготовка и съветване на формирования от Афганистанската национална армия. В екипите са включени около 80 военнослужещи, като за 63 % от тях това е първо участие в мисия.

Времето