Заместник-министърът на отбраната Иван Иванов награди подполковник Горан Милошевич, аташе по отбраната на Република Сърбия у нас
“Единственият правилен път, който нашите два народа трябва да изминат заедно, е този на приятелство и добросъседство“, каза заместник-министър Иван Иванов по време на церемонията по награждаването. Той подчерта, че резултат от добрите отношения между Република България и Република Сърбия е интензивното сътрудничество в областта на отбраната и на сигурността. Заместник-министър Иванов акцентира върху подписаното Споразумение за военно-техническо сътрудничество между двете държави, взаимодействието в областта на стандартизацията и кодификацията, както и предстоящото съвместно военно учение с бойни стрелби на зенитен полигон „Шабла“.
Подполковник Милошевич благодари за високото отличие и пожела много успешна и ползотворна бъдеща съвместна дейност.
На официалната церемония, която се проведе в Министерството на отбраната, присъстваха постоянният секретар на отбраната Добромир Тотев, заместник-началниците на отбраната генерал-лейтенант Стефан Василев и контраадмирал Георги Георгиев, новият военен аташе на Република Сърбия у нас полковник Мирослав Митрович и директори на дирекции в Министерството на отбраната.
След церемонията по награждаването заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Стефан Василев проведе среща с новоназначения аташе по отбраната полковник Мирослав Митрович и неговия предшественик. Обсъдени бяха теми, свързани с двустранното военно сътрудничество, съвместните мероприятия, предвидени в годишните планове на Министерствата на отбраната на България и Сърбия и взаимодействието в областта на военното образование и обучение.