Министърът на отбраната Ангел Найденов: Важно е да продължим социалния диалог в интерес на хората в отбраната
По време на срещата беше обсъдена политиката по доходите на Министерството на отбраната спрямо цивилните служители в министерството, Българската армия и структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната. Двете страни постигнаха съгласие, че е необходимо да се търсят решения за повишаване на социалния статус на цивилните служители.
Обсъдени бяха още предложения за оптимизиране на дейността на структурите на министерството и за подобряване на политиката за безопасност на труда. Министър Ангел Найденов представи предприетата законодателна инициатива за промени в Закона за обществените поръчки и Наредбата за специалните поръчки, както и състоянието на търговските дружества–държавна собственост, на които той е принципал.
В срещата участваха също заместник-министърът на отбраната Иван Иванов, парламентарният секретар на Министерството на отбраната Ина Тодорова, президентът на КТ „Подкрепа“ д-р Константин Тренчев, председателят и заместник-председателят на Националния синдикат „Отбрана“ Тодор Воденов и Слав Желев.