Министърът на отбраната Ангел Найденов: Важно е да продължим социалния диалог в интерес на хората в отбраната

Министърът на отбраната Ангел Найденов: Важно е да продължим социалния диалог в интерес на хората в отбраната
„За ръководството на Министерството на отбраната е изключително важно да продължим градивния социален диалог в интерес на хората в отбраната“, каза министърът на отбраната Ангел Найденов днес, 25 юли, на първата си работна среща с представители на ръководството на КТ „Подкрепа“ и на Националния синдикат „Отбрана“.

По време на срещата беше обсъдена политиката по доходите на Министерството на отбраната спрямо цивилните служители в министерството, Българската армия и структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната. Двете страни постигнаха съгласие, че е необходимо да се търсят решения за повишаване на социалния статус на цивилните служители.

Обсъдени бяха още предложения за оптимизиране на дейността на структурите на министерството и за подобряване на политиката за безопасност на труда. Министър Ангел Найденов представи предприетата законодателна инициатива за промени в Закона за обществените поръчки и Наредбата за специалните поръчки, както и състоянието на търговските дружества–държавна собственост, на които той е принципал.

В срещата участваха също заместник-министърът на отбраната Иван Иванов, парламентарният секретар на Министерството на отбраната Ина Тодорова, президентът на КТ „Подкрепа“ д-р Константин Тренчев, председателят и заместник-председателят на Националния синдикат „Отбрана“ Тодор Воденов и Слав Желев.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето