Министърът на отбраната Ангел Найденов: Целта ни е да осигурим на всички в редовете на армията условия за мотивирана и всеотдайна служба, за професионално самоусъвършенстване и предвидимо кариерно израстване

Министърът на отбраната Ангел Найденов: Целта ни е да осигурим на всички в редовете на армията условия за мотивирана и всеотдайна служба, за професионално самоусъвършенстване и предвидимо кариерно израстване
„Добре дошли в строя на българските Въоръжени сили. Днес поемате същинския път в професионалното си развитие, за което толкова време се подготвяхте и вярвам, че ще съумеете да се реализирате по най-добрия и за вас и за Родината начин.“ Това каза министърът на отбраната Ангел Найденов днес, 26 юли, на ритуала по присвояване на първо офицерско звание на курсантите на Националния военен университет “Васил Левски” от „Випуск 2013“. По време на церемонията се извърши и присвояване на първо сержантско звание на кадетите на Професионалния сержантски колеж.

„Ръководството на Министерството на отбраната е с ясното съзнание, че сме в дълг към българските военнослужещи. Затова, обръщайки се към вас - встъпващите в редовете на въоръжените ни сили, искам да ви уверя, че приоритет в нашата политика е да осигурим условия за изпълнение на задачите и отговорностите“, заяви в словото си министър Найденов и подчерта, че един от основните приоритети е възстановяване на престижа, самочувствието, социалните гаранции и професионалната сигурност на българския военнослужещ. Той посочи, че вече са предприети първите стъпки в тази посока. „Целта ни е да осигурим на всички в редовете на армията условия за мотивирана и всеотдайна служба, за професионално самоусъвършенстване и предвидимо кариерно израстване“, каза в заключение министър Найденов, след като връчи дипломите, пагоните и награди първенеца на випуска на НВУ „В.Левски”, както и на първенците по специалности.

Заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Стефан Василев връчи свидетелствата и пагоните на първенеца на випуска на Професионалния сержантски колеж и на първенците на секции. Той отправи пожелание към випускниците да работят упорито и да се самоусъвършенстват всекидневно. „Вие сте подготвени за предизвикателствата с добрата основа, която сте получили с обучението си в Националния военен университет „Васил Левски“, отбеляза генерал-лейтенант Стефан Василев.

На ритуала присъстваха областният управител и кметът на Велико Търново Георги Рачев и Даниел Панов, командирът на Военновъздушните сили генерал-майор Константин Попов, заместник-командващият на Съвместното командване на силите контраадмирал Георги Мотев, заместник-началникът на Сухопътните войски бригаден генерал Красимир Кънев, началникът на НВУ „Васил Левски” бригаден генерал Цветан Харизанов, началникът на ВВМУ „Н.Й.Вапцаров“ капитан първи ранг проф. д-р Боян Медникаров, командирът на 2-ра бригада бригаден генерал Любчо Тодоров, представители на Министерството на отбраната и общественици.

***
„Випуск – 2013“ е 135-ият по ред от създаването на първото военно училище непосредствено след Освобождението на България и е 6-ти за Професионалния сержантски колеж.

През настоящата учебна година завършват 88 курсанти от НВУ “Васил Левски”, обучавани по 16 военни специализации в 4 военни специалности. Първенец на „Випуск-2013“ е лейтенант Ивелина Жекова-Христова – специалност “Организация и управление на тактическите подразделения в Сухопътни войски” със специализация „Ядрена химическа и биологическа защита и екология”. Курсантите-жени, завършващи университета, са 16.

118 кадети са випускниците от шестия випуск на Професионалния сержантски колеж, които ще получат свидетелства и ще им бъде присвоено първо сержантско звание – “младши сержант”. Първенец на випуска на Професионалния сержантски колеж е младши сержант Дарина Стайкова от военно формирование 34750 в гр. Карлово.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето