Министърът на отбраната Ангел Найденов ще участва в среща на министрите на отбраната на страните-членки на НАТО в Брюксел
Сред акцентите по време на двудневния форум ще бъдат приоритетни за НАТО проекти, сред които противоракетната отбрана и съвместното многокомпонентно разузнаване и наблюдение. В две работни сесии на Северноатлантическия съвет във формат министри на отбраната ще бъдат обсъдени въпроси, засягащи инициативата за свързаност на силите, развитието на морската стратегия на Алианса и политиката в областта на киберсигурността.
През втория ден от срещата в Брюксел министър Ангел Найденов ще участва в заседание на министрите на отбраната във формат ISAF, на което ще бъде направена оценка на преходния период и ще бъдат обсъдени възможни развития на обстановката след предстоящите през месец април избори в Афганистан.
По време на срещата министрите на отбраната ще заседават и във формат Съвет НАТО – Украйна.
Министър Ангел Найденов ще проведе и двустранна среща със секретаря по отбраната на САЩ Чък Хейгъл.
В делегацията на министъра на отбраната на Република България са включени заместник-началникът на отбраната контраадмирал Георги Георгиев, началникът на политическия кабинет Иван Жерков и полковник Радостин Илиев, директор на дирекция „Отбранителна политика“ в Министерството на отбраната.