Военнослужещи и цивилни служители бяха наградени по повод 1 март - Ден на логистиката
Със заповед на министъра на отбраната Ангел Найденов с награден знак „За отлична служба“ – І степен, за офицери, беше отличен заместник-директорът на дирекция „Логистика“ в Щаба на отбраната полковник Петър Иванов.
Тържеството отбелязване започна с доклад от бригаден генерал Живко Михайлов, директор на дирекция „Логистика“ в Щаба на отбраната.
На официалното честване в Министерството на отбраната участваха командващият на Съвместното командване на силите генерал-лейтенант Атанас Самандов, командирът на Военновъздушните сили генерал-майор Константин Попов, командирът на Сухопътните войски генерал-майор Нейко Ненов, представители на военното ведомство, военнослужещи от запаса и резерва, ветерани.
В своята история Българската армия винаги е имала система за осигуряване на дейността й. През 2001 г. със заповед на министъра на отбраната 1 март е обявен за Ден на материално-техническото осигуряване на Българската армия. След присъединяването на Република България към НАТО е възприета общата терминология на страните- членки – логистично осигуряване.
За поредна година логистичните органи в Министерството на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия честват своя празник. Днес специалистите логистици са в основата на логистичната система на Въоръжените сили на Република България и осигуряват необходимите материални ресурси за дейността им.