Заместник-министърът на отбраната Неджми Али участва в Конференция на високо равнище за прилагането на комуникацията на Европейската комисия в областта на отбраната
В рамките на форума ще бъдат обсъдени идеите и плановете на ЕК по отношение на прилагането на комуникацията в областта на отбраната, както и обвързването на действията на Комисията и държавите-членки с решенията от Европейския съвет в сферата. Делегатите ще дискутират идеите и предложенията за това как ЕК би могла да допринесе за повишаване на конкурентоспособността на отбранителната индустрия, развитието на вътрешния пазар и подпомагането на изследванията и иновациите.