Заместник-министърът на отбраната Неджми Али участва в Конференция на високо равнище за прилагането на комуникацията на Европейската комисия в областта на отбраната

Заместник-министърът на отбраната Неджми Али участва в Конференция на високо равнище за прилагането на комуникацията на Европейската комисия в областта на отбраната
Заместник-министърът на отбраната Неджми Али ще вземе участие днес, 4 март, в Конференция на високо равнище „Задаване на дневния ред на европейската отбранителна индустрия”, която ще се проведе в Брюксел, Белгия. Основна тема на форума е прилагането на комуникацията на Европейската комисия (ЕК) за по-конкурентоспособен и по-ефективен сектор на отбраната и сигурността. Конференцията се домакинства от вицепрезидента на Европейската комисия Антонио Тайани и Мишел Барние – комисар за Вътрешния пазар и услугите.

В рамките на форума ще бъдат обсъдени идеите и плановете на ЕК по отношение на прилагането на комуникацията в областта на отбраната, както и обвързването на действията на Комисията и държавите-членки с решенията от Европейския съвет в сферата. Делегатите ще дискутират идеите и предложенията за това как ЕК би могла да допринесе за повишаване на конкурентоспособността на отбранителната индустрия, развитието на вътрешния пазар и подпомагането на изследванията и иновациите.