Заместник-министърът на отбраната Неджми Али участва в Годишната среща за стратегически диалог по двустранното сътрудничество между министерствата на отбраната на Република България и Държавата Израел
Основна тема в разговорите между двете делегации бяха перспективите за задълбочаване и разширяване на двустранното сътрудничество в областта на отбраната. По време на форума между двете министерства беше подписан План за двустранно военно сътрудничество, който очертава конкретни дейности и мероприятия от взаимен интерес за изпълнение през настоящата година.
По време на двустранните срещи беше изразено задоволство от развитието на сътрудничеството между Въоръжените сили на Република България и Държавата Израел в предходните години и бяха планирани конкретни дейности за поддържане и засилване на сътрудничеството по линия на Сухопътните войски, Военновъздушните сили и Военната полиция през 2014 г.
В рамките на форума заместник-министър Неджми Али се запозна с дейността на фирми от израелската отбранителна индустрия като бяха обсъдени възможности за разширяване на двустранното военно-техническо сътрудничество.
От българска страна в срещата участваха още директорът на дирекция „Отбранителна политика“ полковник Радостин Илиев, директорът на служба „Военна полиция“ полковник Борислав Сертов и експерти от ведомството.