Военнотранспортен самолет „Спартан” на Военновъздушните сили излетя днес, 14 март, в 12.23 ч. по маршрут София-Горна Оряховица с медицински екип реаниматори от ВМА на борда. Екипът се ръководи от заместник-началника на Клиниката по анестезиология и реанимация подп. доц. д-р Николай Младенов. Медиците ще окажат помощ на ранените днес в Лясковец полицаи.
Полетът е по разпореждане на началника на отбраната генерал Симеон Симеонов.