Самолет „Спартан“ на Военновъздушните сили транспортира тримата ранените служители на МВР

Самолет „Спартан“ на Военновъздушните сили транспортира тримата  ранените служители на МВР
Военнотранспортен самолет „Спартан” на Военновъздушните сили излетя днес, 14 март, в 13.45 ч. по маршрут Горна Оряховица - София с тримата ранени днес в Лясковец служители на МВР. На борда на самолета е бил и медицински екип реаниматори от ВМА.

Полетът е по разпореждане на началника на отбраната генерал Симеон Симеонов. Екипажът на самолета е с командир капитан Веселин Асенов, помощник-командир капитан Николай Георгиев и борден инженер майор Мирослав Пипев.

С линейки тримата пострадали са превозени до ВМА. По първоначални сведения на медицинския екип, транспортирал ранените от Велико Търново, и тримата са с огнестрелни наранявания на горни крайници, но със стабилни жизнени показатели.

След извършването на обстойни изследвания на пострадалите, в 16.00 ч., пред Централния вход на ВМА, ръководството на Военномедицинската академия заедно с дежурните екипи ще даде брифинг с подробна информация.