Жителите на село Бошуля, община Септември изказват благодарност към ръководството на Министерството на отбраната за предоставянето на военен експонат

Жителите на село Бошуля, община Септември изказват благодарност към ръководството на Министерството на отбраната за предоставянето на военен експонат
Кметът на община Септември Петър Бошев връчи днес, 28 март, благодарствен адрес на министъра на отбраната Ангел Найденов за оказаното съдействие и благородния жест за предоставяне на военния експонат „ТАНК Т72 М“.

В адреса се посочва, че още с тържественото откриване на фундамента на „ТАНК Т72 М“ в с. Бошуля е поставено началото на „първия урок по родолюбие и патриотизъм в Република България пред учениците от специализирания ученически батальон „Васил Левски" от град Стрелча“.

„В момента в нашето малко, но китно село пристигат родолюбиви българи от цялата страна с малки деца, за да се порадват на бойната техника, принос за което имате лично Вие“, се посочва още в благодарствения адрес.

Кметът на община Септември Петър Бошев изказа благодарност към военнослужещите от военно формирование - 46 990 в Пловдив, които са извършили цялостното реставриране на военния експонат.