Министърът на отбраната Ангел Найденов получи благодарствено адрес от Съюза на тракийските дружества

Министърът на отбраната Ангел Найденов получи благодарствено адрес от Съюза на тракийските дружества
Министърът на отбраната Ангел Найденов получи днес, 7 април, благодарствено писмо от Красимир Премянов, председател на Съюза на тракийските дружества по повод оказаното съдействие от Министерството на отбраната при честването на Деня на Тракия - 26 март и на 101-та годишнина от Одринската епопея.

В благодарствения адрес се отбелязва : „Този ден ни събра като съмишленици, които превръщат отбелязването му в синоним на родолюбието и българщината, изпълнявайки с чест нашата обща мисия - да утвърждаваме подвига в името на Родината и историческото място и значение на войнската слава и героизма на българския офицер и войник. Приемете уваженията на Съюза на тракийските дружества в България за достойната Ви позиция и благородното и значимо Ваше призвание - да утвърждавате сътрудничеството между институциите и гражданските организации като път за постигане на онова единение, което прави нацията и държавата ни по-силни.“