Министърът на отбраната Ангел Найденов участва в церемония за отдаване на почит към загиналите в Първата световна война на военните гробища на страните от Британската общност

Министърът на отбраната Ангел Найденов участва в церемония за отдаване на почит към загиналите в Първата световна война на военните гробища на страните от Британската общност
Министърът на отбраната Ангел Найденов присъства днес, 8 април, на церемония за отдаване на почит към загиналите в Първата световна война на военните гробища на страните от Британската общност. Церемонията се проведе в Софийските централни гробища. На нея присъства гостуващият на официално посещение у нас Негово Кралство Височество принц Едуард, дук на Кент. По време на церемонията бяха поднесени венци от името на президента на Република България Росен Плевнелиев, Н.К.В.Принц Едуард и министъра на отбраната Ангел Найденов.

В церемонията участваха Президентът на Република България Росен Плевнелиев, началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов и постоянният секретар на отбраната Добромир Тотев.

Представителният гвардейски духов оркестър изпълни химните на двете страни.