Министърът на отбраната Ангел Найденов се срещна с първия български космонавт о.р. генерал–лейтенант Георги Иванов
Министър Найденов заяви, че не е имал никакви колебания да бъде патрон на честването на 35-та годишнина от първия полет на българин в Космоса. Той подчерта,че това е дължимо признание и уважение към приноса, конкретните резултати и постижения на о.р. генерал–лейтенант Георги Иванов.“Изпитвам респект към всичко онова, което човек може да прочете, да види, да чуе или да си спомни за полета от преди 35 години“, каза още министърът на отбраната.
По време на срещата бяха обсъдени и събитията, свързани с честването на 35-та годишнина от първия полет на българин в Космоса. „Искам в рамките на тези дни, около 20 април и след това, да се чуе какво е направила досега България в областта на космонавтиката“, каза о.р. генерал–лейтенант Георги Иванов като подчерта, че тази година се отбелязват и 45 години от създаването на Института за космически изследвания.