Заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Стефан Василев проведе двудневно изнесено заседание на Щаба за защита при бедствия
Целта е постигането на по-добро взаимодействие и координация между силите и средствата на Министерството на отбраната, въоръжените сили и останалите елементи на Единната спасителна система, при планирането на защитата при бедствия и съвместното изпълнение на задачи по оказване на помощ на населението.
На заседанието присъстваха още областният управител на Смолян Димитър Кръстанов, заместник-областният управител на Хасково Йонко Гюдженов, заместник-кметът на община Пловдив Александър Държиков, заместник-кметът на обшина Хасково Златимир Желев, заместник-директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – МВР старши комисар Васил Василев и директорът на дирекция "Обществен ред, управление при ОМП и защита при бедствия" в Столичната община Красимир Димитров.
По време на заседанието се проведе и показ на техника, използвана в дейности за оказване на помощ на населението от 101-ви алпийски батальон – Смолян с командир подполковник Димитър Кацаров.