Заместник-министърът на отбраната Иван Иванов връчи награди по повод 10 години от членството на България в НАТО
Отличените получиха почетен награден знак „България – НАТО“ – посребрен – втора степен.
В обръщението си към наградените заместник-министър Иванов отбеляза техния принос в работата със структурите на Алианса, в координирането на дейността и участието на български военни контингенти в операции на Североатлантическия блок и при реализиране на интересите на България в областта на сигурността и отбраната.
Той подчерта, че в условията на икономическа и финансова криза от решаващо значение за изпълнение на съюзническите ангажименти е полагането на много усилия от офицерския корпус, сержантския и войнишкия състав.
На тържеството в Министерството на отбраната присъстваха постоянният секретар на отбраната Добромир Тотев и директори на дирекции.