Военнослужещи от Сухопътните войски участваха в отбелязването на годишнината от Априлското въстание в Панагюрище

Военнослужещи от Сухопътните войски участваха в отбелязването на  годишнината от Априлското въстание в Панагюрище
Представителни блокове от военно формирование 24490 – град Асеновград, участваха на 1 май в провеждането на тържествена заря (проверка) в град Панагюрище по повод отбелязването на 138-та годишнина от Априлското въстание.

На площад „Двадесети април“ почетният караул беше приет от президента на Република България и върховен главнокомандващ на въоръжените сили Росен Плевнелиев.

Командващ тържествената заря (проверка) беше майор Янко Панайотов.

На честването присъстваха Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай, представители на Българската православна църква, на областната, местната и общинска власт, жители и гости на град Панагюрище

Водещи новини

Времето