С военен парад отбелязахме Деня на Храбростта и празник на Българската армия
Беше отдадена почит към паметта на загиналите воини за свободата на България и бяха положиха венци пред Паметника на незнайния воин.
Военният парад на площад „Княз Александър I” в София беше открит с вертолет Ми-17 с националния флаг. В него участваха над 700 военнослужещи от Въоръжените сили – знаменен взвод от Националната гвардейска част със знамената светини - знаме на Стиляна Параскевова, Щандарт на I-ви конен полк, образец 1881 г., знаме на 23-ти пехотен Шипченски полк, образец 1881 г. , знаме на 15-и пехотен Ломски полк, образец 1881 г., знаме на 13-и пехотен Рилски полк, образец 1887 г., знаме на 24-ти пехотен Черноморски полк, образец 1937 г., знаме на 30-и пехотен Шейновски полк, образец 1937 г., знаме на 25-и пехотен Драгомански полк, образец 1937 г., както и гвардейският представителен духов оркестър, представителен блок от ВА „Г. С. Раковски“ с бойното знаме на академията, представителен блок от Националната гвардейска част със знамето на частта, представителен блок от Сухопътните войски с бойното знаме, представителен блок от участници в операции по поддържане на мира с представителното знаме на Сухопътните войски, представителен блок, съставен от формирования от Военновъздушните сили с представителното знаме на ВВС, представителен блок, съставен от формирования от Военноморските сили с представителното знаме на ВМС, представителен блок, съставен от Съвместното командване на силите с бойното знаме на военно формирование 28 860-Горна Малина, представителен блок от „Военна полиция“ с представителното знаме на службата.
Командващ парада беше контраадмирал Георги Мотев, заместник-командващ на Съвместното командване на силите.
По традиция, след военния парад, в резиденция „Лозенец“ министърът на отбраната Ангел Найденов и началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов отличиха с почетни и наградни знаци и с предметни награди офицери, сержанти, войници и цивилни служители за постигнати високи резултати при изпълнение на служебните задължения и принос към отбраната на страната.
„Искам да изкажа своята и на ръководството на Министерството на отбраната благодарност към всички военнослужещи и цивилни служители за техния всеотдаен труд, професионализъм и качества, с които допринасят за гарантиране на националната сигурност и отбраната на страната“, подчерта в приветствието си към наградените и гостите министърът на отбраната Ангел Найденов.
„Българската армия беше и продължава да бъде пример и опора за българското общество“, каза още той и допълни, че тя е успяла да съхрани добродетели като патриотизъм, висок професионализъм и бойни качества.