Военнослужещи от Сухопътните войски участваха в тържествата, посветени на Деня на Европа
Представителни части на 61-ва механизирана бригада се включиха в тържествения ритуал за отбелязване на Деня на Европа, който се проведе на площад „20-ти юли” в град Карлово. Честването започна с издигане на знамето на Европа и българското национално знаме под звуците на химна на Европейския съюз и химна на Република България, в изпълнение на Военния духов оркестър на 61-ва Стрямска механизирана бригада – Карлово. На церемонията присъства заместник-командирът по логистичното осигуряване на 61-ва механизирана бригада полковник Иван Иванов, представители на местната власт и на общинския съвет на Съюза на ветераните от войните от България. Бяха поднесени цветя пред Паметника на Свободата в града.
Военнослужещи от военно формирование 24 490 – Асеновград участваха в ритуала, посветен на Деня на Европа, който се проведе пред паметника на загиналите в Отечествената война. Бяха поднесени венци и цветя в знак на признателност и с падане на колене и едноминутно мълчание всички присъстващи почетоха паметта на загиналите. На събитието присъстваха командирът на Първи оръдеен дивизион подполковник Стоичко Белишки, председателят на общинската организация на ветераните от войните о.р. майор Атанас Арабов, председателят на общинската организация на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва о.р. полковник Георгиев, заместник-кметът на община Асеновград Мария Вълканова, още членове на военнопатриотични и военнородолюбиви съюзи и представители на община Асеновград, граждани, както и военнослужещи от военно формирование 24 490.