Мемориален паметник в памет на жертвите от войните през миналия век беше открит в Белово
„Няма загубена битка от Българската армия и пленено българско бойно знаме, но има много разбити чужди армии и провалени планове за унищожение на Свободна България. Своя принос в тази епична борба даде и гордо Белово. Днес, повече от всякога, имаме нужда от спомена за подвига на загиналите, тяхната желязна воля и непоколебима преданост към Родината“, се казва в поздравителния адрес от министъра на отбраната Ангел Найденов, прочетен пред присъстващите от полковник Атанас Милин, директор на дирекция „Социална политика“ в Министерството на отбраната.
От името на министър Найденов и ръководството на ведомството полковник Милин изказа благодарност към инициаторите и реализаторите на това патриотично дело и пожела на жителите на община Белово да продължават да тачат паметта и да помнят подвизите на своите славни предци.