Заместник-командващият на Съвместното командване на силите контраадмирал Георги Мотев откри днес семинар на тема “Развитие на сержантския състав”
В тридневния семинар участват 29 български военнослужещи (младши офицери и сержанти) от подчинени на СКС военни формирования, видовете въоръжени сили, Националния военен университет „В Левски” и Висшето военноморско училище „Н.Й. Вапцаров”. Те ще повишат своята квалификация и подготовка под ръководството на инструктори от американската армия. Участниците ще дискутират ролята и мястото на сержантите в съвременното динамично бойно пространство по отношение на ежедневната им дейност, планирането на задачите и взаимодействието им с офицерския състав в съвместни и коалиционни командни структури.