Министърът на отбраната Ангел Найденов заминава на работно посещение в Австрия

Министърът на отбраната Ангел Найденов заминава на работно посещение в Австрия
Министърът на отбраната Ангел Найденов заминава днес, 21 май, на работно посещение във Виена, Австрия. Целта на визитата е подписването на Меморандум за разбирателство между Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ) и правителството на Република България за унищожаване на запаси от ракетно гориво. Министър Найденов ще подпише документа с Генералния секретар на ОССЕ Ламберто Заниер.

С Меморандума се определят рамките за сътрудничество в унищожаването на излишните за Българската армия компоненти на течно ракетно гориво. Тези продукти, които са в резултат на снемане от въоръжение на остарели ракетни комплекси, се съхраняват в складовете на Българската армия. Те са токсични, взривоопасни и крият рискове за околната среда и човешкото здраве.

С подписването на Меморандума ще бъде създадена правната рамка за изпълнение на проекта. По този начин, в сътрудничество с ОССЕ, ще бъде решен въпросът за унищожаване на тези горива. Очаква се това да се извърши извън територията на Република България.

Водещи новини

Времето