Фрегатата „Дръзки“ пое командването на военноморските сили за бърз отговор на НАТО в учение
В рамките на операция „Active Endeavour”, в дните на българско командване, бяха изпълнени корабни учения по борба за живучест и управление на кораба при аварийни условия.
Част от оперативната подготовка на Втората постоянна военноморска група на НАТО се провежда в пристанища на страни-членки на НАТО, както и на страни- партньори. В рамките на учението Втората постоянна военноморска група на НАТО (SNMG 2), корабите от състава на групата (германската фрегата „Хамбург”, турската фрегата „Явуз” и българската фрегата „Дръзки”) посетиха пристанище Картахена в Кралство Испания. Там се проведе предпоходна подготовка за изпълнение на предстоящите задачи в рамките на „Active Endeavour”. След това програмата на учението предвиждаше няколкодневни занимания в открито море, които включваха стрелба по морска цел, задачи по отразяване атаките на симулиран въздушен, надводен и подводен противник.
В рамките на операция „Active Endeavour” предстои посещение на военноморска база Акзас в Република Турция, след което фрегатата „Дръзки” ще извърши преход през проливната зона до пункта за постоянно базиране Бургас.